Pencereden bakıyorum

Doğru, pencereden bakıyorum.

İroni yaptım. Windows. Pencereler. Gerçi hangi sistem olursa olsun, farkında değil misiniz hep pencereler?

Her bir pencerede ayrı bir olay, ayrı bir durum, ayrı bir hayat. Tıpkı gerçek hayat gibi. Tıpkı evinizin penceresinden baktığınızda gördüğünüz diğer pencereler gibi. Siz sadece bir pencereden ibaretsiniz. Tek bir pencereden bakabilirsiniz. Ama o pencereden baktığınızda yüzlerce belki binlerce pencere görebilirsiniz. Her pencerede farklı insanlar her pencerede farklı hayatlar.

İnternet çılgınlığının yaşandığı günlerde de aynısı oluyor. Açın bir sosyal medya hesabı, ekleyin yüzlerce arkadaş. “ARKADAŞ” :D Sonra bakın pencerenizden izleyin. İnsanların nasıl yaşadığını izleyin. Ya da nasıl yaşamak istediklerini, nasıl bir yaşamı yansıtmak istediklerini izleyin. Kandırılın. Esas sanal gerçeklik sizin baktığınız pencere değil, size gösterilen pencereler, hayatlar, insanlar…

Yaşayanlar ile yaşadığını sananlar arasında bir yerdeyiz. Ben oturduğum yerden onlarca kişiye acıyabilirim. Acıyabilirim ama bu benim kendime üzülmemi engeller mi? Hayır engellemez. Engellemiyor. Keşke engellese.

En çok üzüldüğüm, düne kadar beğenmediğimiz, onaylamadığımız, ayıpladığımız insanların bugün bizlerden kat kat başarılı olduklarını gözlemlemek oluyor. Ben bu satırları kaybedenler klübünün üyesi olarak yazıyorum. Siz kim olarak okuyorsunuz? Ne paylaştınız az önce facebookta kendinizle ilgili? Bir düşünün bakalım.

Acınası hayatınızda iyi şov yapıyor musunuz? İnsanlar sizi sosyal sanıyor mu? Cinsel yaşantınız olumlu etkileniyor mu bu durumlarla? Ben size kızmıyorum yanlış anlamayın, sizi bu duruma düşürenlere kızıyorum. Siz sadece bir piyonsunuz. Birileri böyle olacak diyor, siz de öyle yapıyorsunuz ve kazanıyorsunuz. Benim gibi isyan edenler ise bu satırları yazıyor yokluk içerisinde.

Neyse, nereden rast geldiniz bu yazıya bilmiyorum ama, yorum yapmak için yormayın kendinizi, yoksa zeka sınırlarınızı zorlayacak bir yanıt alabilir ve çirkefe karışabilirsiniz.

Şimdi gidin pencerenize geri dönün. Ana sayfanızı değil de, profil sayfanızı gözden geçirin. Bir bakın bakalım insanlar sizi nasıl görüyor. E hayatınızda bundan daha önemli bir şey var mı ki?

Etiketler:,

0 Yorum “Pencereden bakıyorum” için;


  • Henüz yorum yapılmadı.

Yorum Yap